JÜRI GÜMNAASIUMI 4.KLASSI ÕPITUBA

Täna  meisterdasime  tublide 4.klassi õpilastega   traadile heegeldatud helmekeesid. Nagu eile sai tehtud Rocca al Mare Koolis. Õpilasi oli vähem, aga parajasti niipalju, et  jõuaks   tegeleda igaühega.  Õpetaja Heidy Siirak  andis lastele jupikese lõnga, et meelde tuletada  keti heegeldamine. Lastel, kes on juba heegeldanud eelmisel aastal pajalappe, ei valmistanud    keti heegeldamine mingit raskust.

Võis alustada helmeste traadile ajamist. See tehtud, väike arvutamine, et jagada helmed kolmeks ja  hakkasime kõik koos kette heegeldama. Tüdrukutel kippus  heegeldamine kiiremini edenema,  aga üks poiss pidas tüdrukutega sammu. Et jõuaksime  õigel ajal keed valmis, aitasime õpetaja Heidyga mõnda last. Mina tegin  keedele lõpetused, kinnitasin koonused, kinnised ja  pikendusketid ja  vahvad kaelakeed saidki valmis. Vahva oli, et lapsed olid valmistanud helmekeedele ka paberist ja papist karbikesed, mida sai kenasti paelaga kinni siduda ja  karbid olid ka pidulikult kaunistatud.

Lapsed helmeid traadile ajamas

Valminud helmekeed

Samas koolis olen käinud varemgi õpituba läbi viimas, jõudule ajal valmistasid  4.klassi lapsed emadele jõuluehteks orhideeripatsid. Tookord valmisid sellised toredad  lilleõied. Mulle väga meeldis, et  lapsed olid vabad eelarvamustest värvide valikul. Kui üldiselt selle teema juures valitakse üheks tooniks valge ja teiseks  tooniks mõni tumedam värv, siis lapsed  katsetasid julgelt mitme kirka värviga. Hästi mõjusid värvide kombinatsioonid  kollane-sinine, hõbedane-lilla, hõbedane-kuldne.

Advertisements

2 thoughts on “JÜRI GÜMNAASIUMI 4.KLASSI ÕPITUBA

  1. Suured tänud vahvate asjade eest 😉 Emadepäeva hommikul oli rõõm meie peres mitmekordne, sain endale lausa kaks keed, punaste ja türkiisiniste pallikestega ja oi kui ilusti need veel pakitud olid! Väga vahva ettevõtmine, jätkake samas vaimus!

  2. Tahan ka oma poolt kiita ja tänada koolitajat. Lastele on mõlemad koolitused väga meeldinud ning on avaldanud soovi veel midagi põnevat meisterdada. Sel õppeaastal enam ei jõua, kuid järgmisel tõenäoliselt ootame taas põnevusega uut koolitust. Seniks kaunist suve! 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s