Tüdrukute õhtul rukkilillede meisterdamine Terjele 15.juulil

Reedel, 15. juulil oli tore õpituba. Üllatus  tulevasele pruudile Terjele, kes toodi õpituppa  seotud silmil.

Pruudi sõbrannad olid ennem välja uurinud, et pruudile meeldiks  rukkilillede teema, kuna  pruutkleit on linane ja    tikandiga,  siis sinna juurde sobiks kenasti rukkililledega ehted. Mõeldud-tehtud. Meisterdasime kõik koos rukkililled, mis tundus selle ehtevalmistamise käigust kõige kergem olevat.

Sel ajal kui   lilled ahjus väänasime traadist aasadega  detaile, lisaks  traadistasime helmeid ja lisasime  pikendusketi(d).See olid paras pusimine osavõtjate jaoks, aga nagu ikka, saavad kõik hakkama, kui tahtmist jagub.

Tulemuseks    ehted pruudile, mis ta ise endale valmis tegi.  Minu poolt kingiks ka  kaelakee ja kõrvarõngad  temaatiliste rukkililledega. Teised tegid ehted, algse  plaan-ülesandena pruudil need maha müüa, aga kuna  ehted tulid armsad, siis ostsid nad ise osad ehted ära. Pruudil kergem,  jäi vähem  ehteid maha müümiseks.

Pruut ja tema sõbrannad oli iseäranis tore seltskond lõbusaid jutukaid  naisi.  Selline seltskond  meeldib mulle väga. Hea kui inimesed oskavad küsida ehete valmistamise kohta.

Pilte ka õpitoast:

Siin oleme rukkililled valmis voolinud ja sätime neid ahjuplaadile küpsema, Pruut särab ja on õnnelik ( Terje on roosa pluusiga)

Nüüd vääname traatdist detaile.

Väike šhampus ja töö läheb libedamalt. Pruudile on see ju ometi lubatud. Ta oli sel päeval üle elanud nii mõndagi, mida   sõbrannad talle korraldasid. Tubli pruut, et   selle õhtu vastu pidas ja meisterdas endale uhked  ehted. Pruut oli perfektsionist ja täitis endale seatud eesmärgid korrektuses.

Valminud ehted. Tähelepanu väärib ka valminud savist sõrmus rukkilille kaunistusega. Selle kandmisele omistati mitmeid tähendusi. Küll vaja kanda seda nädala sees, pulma-aastapäeval jne.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s