Võtikmetsa Käsitööpäev ja Käsitöökoja avamine

Täna  käisin Võtikmetsas Käsitööpäeval, mis oli ka Käsitöökoja avaürituseks. Uhke hoone vanast   laudast valmis ehitatud, Annely Tisleri, selle koja perenaise poolt kirjutatud projektide abiga.  Palju ruumi kahel korrusel kus tulevikus hakkavad toimuma loodetavasti  erinevad õpitoad.  Minul oli au ja rõõm koos Vikiga olla esimeste õpitubade läbiviijatena selles majas. Viki  oli esimesel korrusel Jaapani köite-teemalise õpitoa juhendajana. Mina teisel korrusel  fimo savist arhailisate helmeste õpitoa ja seejärel traaditööd algajate õpitoa juhendajana.

Arhailised helmed on keerukas õpitoa teema, kuna seal valmistame  4 erinevat mustrirulli. Vajab veidi kaasamõtlemist, aga nagu ikka, saavad kõik sellega hakkama. Ei midagi ületamatult rasket.

Aega võttis natukene rohkem kui tavaliselt,  sest tegelesin õpetamise kõrval ka müügiga. Mulle meeldib kui inimesed, kes tulevad õpituppa, ja neil tekib suurem huvi peale õpituba ehete meisterdamise vastu, saavad kohe  kaasa osta  vajalikke tarvikuid või savi. Seepärast, koostöös Helmehaldjaga,   vean  selle veebipoe kraami ka endaga kaasas. Nii oli see ka seekord. Samuti müüsin endavalmistatud ehteid.

Värvivalikutes oli põnevaid lahendusi: Sini-must-valge; põnev oli kollase-rohelise -ja lillaga kombinatsioon, samuti sinine-oranz-pruun.

 

 

Traaditööd algajatele teema sujus ka kenasti, aga kuna ajaliselt algasime veidi hiljem kui algselt plaanitud, siis mõned  pidid   poole  tunni pealt lahkuma. Aga samas  tuli  mõni  ka õpituppa  juurde ja jätkas   kellegi teise valmisväänatud helmestega käekee tegemist. Tulemused said ilusad, nagu selle  teema puhul ikka. Osavõtjatel on selle teema puhul silmist näha kõige rohkem rõõmu. Sest selle teema puhul tundub algul võimatuna, et saadakse tunnis valmis selline kee, sest see tundub esmapilgul keerukas olevat,  kuna  on detailiderohke. Ei midagi võimatut! 🙂

Kahju, et ma selle õpetamise käigus ise muust melust aega ei saanud osa võtta. Nägin ainult niipalju, et lapsed laulsid   toredasti, maaliti kividele lepatriinusid, vilditi lillekesi. Loodetavasti toimub taolisi käsitööpäevigi veel Võtikmetsas Annely    juhtimisel ja juhtamisel.

Suured tänud Annelyle  organiseerimise eest. Uute kohtumisteni Võtikmetsa ja selle lähikonna rahvas!

 

 

 

 

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s