Ida- Tallinna Keskhaigla suvepäevad Pirita Kloostri varemetes 27.august

Koostöös X3M Marketingiga õpetasin suvepäevadel  kõrvarõngaid valmistama. Pirita Kloostri varemetesses sobivad hästi arhailised helmed, siis see teema oligi põhiliseks  valitud minu läbiviidavas õpitoas. Nuputasin tükk aega, kuidas pakkuda seda teemat kiirkorras, tavaliselt vältab see  õpituba 2-2,5 tundi. Tegin valmis  suurel hulgal erinevate värvidega mustrirulle. Õpituppa tulles  valisid huvilised endale sobivad savitükid, 6 erinevat mustirulli ja mina lõikasin neile   peenikesed viilud. Siis ei olnud enam muud kui viilud paika sättida  kahele pallikesele ja veeretada need ühtlasteks helmesteks. Pallid ahju, veidi ootamist ja traadiväänamist ja unikaalsed kõrvarõngad saidki valmis.

Oi kuidas mulle meeldib see siiras rõõm, mis inimeste silmis paistab ehete valmides. 🙂

Lisaks arhailiste helmestega kõrvarõngaste valmistajatele oli teine  huviliste grupp – lapsed, kes soovisid  südamekujulisi traadist väänatud kõrvarõngaid. Kohta oligi olukord, kus on ainult laste õpituba,  mis minu jaoks tähendas seda, et väänasin   hoolega tasapinnalist spiraali ja  neist südameid. Väänati ka teisi kõrvarõngaid.

Miinus  päeva juures oli , et mõned huvilised  pidid   pikalt ootama, et ma  õpetamisega  nendeni jõuan. Ma püüdsin küll jälgida, et kõiki saaksin õpetada sellises järjekorras  nagu nad olid õpituppa saabunud.  Eks siin annab  üht-teist jälle ise õppida ja paremini organiseerida.

Kokkuvõttes  oli tore päev. Tänud Nelele  X3M Marketingist. 🙂

Mustrirulle jäi veel palju järgi,  nüüd on minult oodata suuremat sorti arhailiste helmeste valmimist see tundub nii põnev- teha erinevaid ja palju. Seda enam, et on küsitud mitmeid kordi taolist kaelakeed minult.

Mustrirullide kogum, ehk mõni õpitoas osavõtnud tunne ära, millisest mustirullist on tema  kõrvarõngaste peale viilud lõigatud

Õpetamisega hoos. Siin on pildile jäänud küll traadiväänamised.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s