Paides Lipi-Lapi Äris toimuvad õpitoad

Täna  oli 2 õpituba Paides. Üle pika aja, võiks öelda.  Paides on toimunud  õpitube  regulaarselt juba mitmeid-mitmeid kordi, nii traadiväänamist kui ka Fimo savi õpitubasid.

Sel korral olid teemaks  metall-lehega kaetud ripatsid ja liblikad. Lipi-Lapi Äris on  väga mõnus ja hubane olemine. Alati! Seal on tunda, kuidas kõik ümbritsev on seotud sügavalt käsitööga.

Vblla meeldib mulle see  kohta ka sellepärast, et see  on minu kunagise  kodu lähedane paik ja see maja, kus Lipi-Lapi Äri asub, on olnud  läbi aegade käsitööga seotud, seal on olnud ennem õmblusateljee, kübaraateljee. Kangapood oli  väiksemas mahus. Nüüd on see maja tervenisti Lipi-Lapi Äri  päralt ja sinna majja on mahutatud ära  kangapood, eraldi kardinapood, lisaks veel muu käsitöö osakond, kuskohast  leiab kõike. Võib nii öelda küll. Haaknõelast-helmekraamist-savist-ilukaartideni. Jah selle viimase tegemise õnge langesin nüüd mina ka. Soetasin endale  sealt ärist paberilõikuri, templid, templivärvid ja muid vidinaid. Mõnuga  katsetasime täna õhtul lapsega koos  uusi ” mänguasju”.

Aga tagasi  tänase õpitoa juurde. Siin pildil tänase esimese õpitoa osalised, kes on mulle juba kõik eelnevatest õpitubadest tuttavad, ehk võiks öelda vanad kalad 🙂 :

Esimeses tunnis tegime metall-lehega kaetud ripatsit. Et asi oleks põnevam, tegime ripatsi aluslehe kahe värviga, kasutades värvisulatustehnikat. (Üks uus, minu jaoks huvitav, värvikombinatsioon, mida kasutati oli  uus helesinine savi ja kuldne savi. Väga hea värvimängu andis välja. Alumisel pildil üleval vasakul.) Edasi tehnika, mille tulemusel   on savilehel muster  mis  helgib sügiseselt kuldsetes toonides. Asja keerukam koht tundus mulle endale, ja sellest tulenevalt  ebalevus ka teistele, see, mis kujuga  valminud savileht ripatsiteks jagada.  Kas teha kõrvarõngad  ja ripats või ainult kõrvarõngad või ainult ripats. No  natukene mõtlemist,  noa sättimist savilehele ja siis   ikkagi nuga savilehte sisse!

Mina otsustasin  jagada oma savilehe kolmnurkadeks, et oleks võimalikult väike  kadu. Teised tegid ristkülikukujulised ripatsid, sättisid sinna alla taustavärvi, mis annab ripatsile mahulisust juurde. Õpetasin ka libisevat aasa tegema.  Sellega on hea kinnitada nahkpaela või puuvilla paela.  Selles tunnis tuli väga palju ilusaid ripatseid.

Nagu traditsiooniks, siis kahe õpitoa vahelisel ajal pakkus Lipi-Lapi Ära  kohvi ja väikese suupiste. See on väga armas.

Teiseis õpitoas  valmistasime 3 värviga liblikaripatseid.  Kaks inimest kasutasid  helesinist, kollast ja musta toonid  ja tulemused olid ootuspäraselt erinevad. Ühel  domineeris tiba rohkem  helesinine, teisel  kollane (pildil  vasakul olevad ripatsid)  Jällegi põnevad ripatsid. Kaks uut õpilast oli ka. Koolikaaslased. Tulemused on siin:

Kui juba piltide näitamiseks läks, siis   panen siia üles ka pildid neist töödest, mis Paides on eelvenalt tehtud.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s