Õpitoad Vastseliinas

22. oktoobril   võitsn ette pika sõidu Vastseliinasse. Et õigeks ajaks kohale jõuda,  alsutasin teekonda Kehrast kell 4 öösel.  Ilmselgelt oli see liiga vara. Võrru jõudsin juba  7.15. Tegin  jalutades aega parajaks ja suundusin edasi Vastseliina poole. Vastseliina Käsitööühingu  kutsel viisin läbi  õpitube Vastseliina Gümnaasiumi käsitööklassis. Teemadeks oli valitud arhailised helmed ja orhideed. Käsitööühingut veab Ilme Aim, hästi hakkaja  inimene. Uurisin kuidas neil ühingus käsitööüritused edenevad. Tema jutust jäi mulje, et asjad toimivad mängleva kergusega ja loomulikult suure koostöö tunnetusega.

Esimeses tunnis voolisime arhailiseid helmeid.  Vahvad värvid said kokku segatud. Väga toreda maheda kombinatsiooni andis hõbe-õrn virsik ja pruun Fimo ( pildil üleval keskel) Erksad helmed tuli ühel preilil, kes kasutas  eredat kollast, rohelist ja oranzi Fimo. Pikkast päevast võtsid osa  ka 2 last: üks 6-aastane ja teine veidi vanem. Väga tublid ja ei mingit väsimuse märki. Päev venis tõesti pikaks. Lõpetasime  viie paiku.

Tulemuseks saime sellised toredad helmed. Igaüks ikka vähemalt 9 helmest.

Helmeste tegemine hoos. Parasjagu  oleme niikaugel, et  helmepallikesed on voolitud ja vaja lõigata mustrirullidest viile helmeste peale.

Peale väikest kohvipausi  alustasime uuesti savivoolimisega. Teise teemana tegime orhidee kaelakee ja kõrvarõngad. Jällegi uskumatud värvid  ja tulemused on üllatavad. Minu jaoks oli uudne näha kui kokku oli pandud  helesinine savi ja kollane,  samuti piparmündi roheline ja kollane.  Tulemuseks õrnade toonidega  orhideed. Ise katsetasin erksa rohelise ja kollasega.

Pildil tabatud hetk kui  arhailised helmed on juba ahjusoojalt pandud pildi tegemiseks lauale ja vabanenud ahjuplaadile sätitakse  orhideesid.

 

 

 

 

 

 

 

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s