Rooside meisterdamine Linnamõisa Perearstikeskuses

20.jaanuaril voolisime roose Linnamõisa Perearstikeskuses.  Alustasime varakult, kella 15 paiku. Osavõtjaid oli üsna palju ja kogemuste järgi arvestasin, et aega kulub sel juhul ka rohkem.

Alustasime värvide valikust, värve oli seekord palju ja valik keeruline. Meeldivaimateks värvideks  kujunesid lillakas-punased toonid, sekka veidi musta, rohelist, kuldset. Puutumata jäi kollane. Tegime värvisulatust ja näitasin ette kaks erinevat viisi roosi tegemiseks ja siis asus igaüks oma  roose nokitsema.

Perearstide ja õdede hulgas oli ka paar väikest preilit ja 2 noormeest. Preilidel tulid toredad roosid välja.  Noormehed tegid oma roosid tumedamates  toonides.

Voolimise tulemusel valmisid eri suurusega  prossid, kaelakeeripatsid ja kõrvarõngad. Dekoreerisime neid veel   sädelevate pulbritega ja roosid oli valmis ahjuminekuks.

Suurem töö tehtud, lasti hea maitsta hiina kiirtoidul, mis  äkitselt ilmus ei-tea-kust. Võib-olla mina lihtsalt kiire toimetamise käigus ei märganudki   millal   kiirtoit ilmus. Igatahes oli väga tore  natukene kõhtu täitsa õpitoa kiire momendi järel.

Üks preili jäi ahju juurde valvesse, kannaltikult oodates, millal  25 minutit täis tiksub ja roosid valmis saavad.

Minu üllatuseks ei soovinud väga palju roosikõrvarõngaste või ripatsi juurde  “helmepusasid”. Kes viitsis, tegi ise,   või aitasin mina  traadist väänata kinnitused ja vormistada roosid eheteks. Kokku kulus meil aega 4 tundi. Loodetavasti jäid õpitubalised oma valmistatud ehetega rahule.

Kuna õpetamisega oli nii kiire, ei jõudnud ühtegi pilti tea, aga ehk õnnestub  mõni pilt siiski saada osavõtjatelt, kes  pilte tegid.

 

Muudetud märtsis 2011

Lõpuks ka üks pildikene

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s