Õpitoad taas Paides Lipi-Lapis 11.veebruaril

Üle pika aja  käisin õpetamas Paides Lipi.Lapis. Tore oli näha  jällegi  neid, kellega seal mitmetes õpitubades aega veetnud mõnusalt. Aino, Vaike   jpt. Ei väsi  imestamast selle valiku üle mis Jaanikal,  poe pidajal ja minu lapsepõlveklaaslasel,  seal pakkuda on. Igat sorti käsitöötarbeid. Kes veel  ei ole seal käinud, kindlasti tasub see retk ette võtta.

Esimeseks teemaks  oli seekord minu  praegune suur vaimustus  savist paletikandiga rahvuslikud prossid. See  teema oli esimest korda mul õpetamiskavas. Iga uue teemaga on  ikka nii, et tegelik teema headus tulebki välja peale esimest õpetamist. See teema on hea! Väga hea. 🙂  Sellise  tagasiside sain osalejatelt, kes oli väga rahul.

Kel tuli välja veidi paremini, kel natukene veel paremini. Mitmed neist sattusid nii hoogu, et lubati kohe kodus edasi harjutada. Sõbrapäev ju tulekul ja selline vahva rahvuslik pross sobib ka  Vabariigi aastapäeva kingituseks meisterdada.

Meisterdajad hoos

Ja tulemuseks  valmisid  need iludused:

Teema  ei võtnudki  2,5 tundi,  Jõudsime  2 tunniga valmis, siis jägi   veidi aega ka   teepausiks enne järgmist õpituba. Jaanika oli varunud imelist piparmündi teed  mis lõhnas nii  tugevalt ja hästi. Lisaks  oli valmistanud Jaanika ema sõbranna meile imelisi lihapirukaid, mis nägid välja nagu väikesed sarvesaiad. Maitsesid  hää! 🙂

 

Kui õige aeg käes, no tegelikult alustasime isegi veidi varem kui  graafik seda ette nägi, valisime sobivad suured helmed, lõikasime parajad  jupid traati ja  traadipõimimise õpituba võis alata. See teema oli ka esimest korda. Selle teemaga pean veel veidi tegelema. Aga tulemused olid   siiski   toredad.  Sisuliselt meenutab see traadiga põimimine niidigraafika tehnikat.

Usinad põimijad.

Tulemused   siin

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s