Õpituba Tiheda lasteaia õpetajatele 7.märtsil. Roosi-ehted.

Peipsi ääres  polnud ammu käinud ja Kasepää kandis mitte kunagi. See Kasepää asub Mustvee lähedal. Kaarti uurides leidsin veel samanimelisi kohti. Otse Peipsi järve ääres asus Tiheda lasteaed, no rohkme lähemal järvele vist üks lasteaed asuda ei saa. Vaatad aknast, ees paistab lai ja ääretu Peipsi. Väga põnev vaatepilt  turisti jaoks. Sellise  ahne  turisti  pilguga  ju vaadatakse uusi kohti, tegin seda minagi.

Õnneks või õnnetuseks langes eelnevalt planeeritud õpitoa läbiviimise aeg kokku üleriigilise streigipäevaga, millest sealsed õpetajad ka osa võtsid, seega lasteaias ma lapsi ei märganud. Küll aga olid kohad huvilised õpetajad, kellega koos meisterdasime roosi-ehteid.

Viimasel ajal olen märganud, inimesed valivad õpitoas kasutatavaid savi värve   parasjagu seljas olevate riiete järgi, kuigi nad ei uuri  mis  värvi neil   riideid just seljas on ja nad ei plaani ehteid teha konkreetselt selle riietuse juurde, mis parasjagu seljas. Pigem hetke meeleolu järgi valitakse värve.  Seetõttu tundub mulle, et  ehk hommikul, kui me kõik end riidesse paneme, valitseb meie üle ka hetkemeeleolust tingitud  tunne, et valiks riideid selga värvivalikuid arvestades, mitte niivõrd tegumoodi silmas pidades. See selleks.. väike   arutelu lihtsalt…

Siingi  oli mitmed kasutanud  värvivalikus  riietel kordunud toone. Õpetasin ja näitasin ette kahel erineval viisil roosi voolimist, edasi asuti pusima enda ehete kallal. Mõni soovis meisterdada ainult prosse, mõni jõudis valmis teha   paar paari kõrvarõngaid.

Aega kulus meil üllatavalt kaua, üle 3 tunni. Tulemused olid  ilusad.

 

Pilte töö käigust ja tulemusest

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s