Õpitoad Paides Helmehaldja headele müügipartneritele.

21.apillil toimus Paides suur õpitubade päev koostöös Helmehaldjaga. Kokku oli kutsutud head  müügipartnerid, kes müüvad edasi Helmehaldja poolt maale toodavat kaupa, peamiselt Fimo savi, Griffini traate jms.

Kokku tulid Eesti erinevatest  paikadest  keskpõrandale kokku, ehk  Paidesse: Käsitööpood Piste Viimisist, Apollo Raamatukaupluste esindajad  Tallinnast,  Pärnust ja Tartust; Pärnust  Kaubamajakast; Jõgevalt,  Otepäält ja Põlvast  käsitöökaupluse omanikud. Helmehaldja poolt, kutsujaks pooleks, oli Argo, Helmehaldja  müügimees.

Päev kujunes intensiivseks, alustasime traaditööd algajate- teemaga. Grupp oli suur, ajaliselt  venis tund ka pikemaks kui Helmehaldja Käsitöökeskuses  toimuvad õpitoad. Kõik said selgeks traadiväänamise  põhivõtted.

Väike lõuna ja   jätkasime minu jaoks põnevama teemaga – sulemustri tehnikas mahuline lilleripats või pross. Mulle ikka meeldib    savi rohkem voolida kui traati väänata. Tundsin seda  ka sel korral. Savi on  omasem. Õpilased olid tublid,    huvitavaid värvikombinatsioone tuli jällegi. Hõbedane värv hakkas väga toredasti  sulatustehnikas tehtud  savilehel  triibutooni vahel mängima. Lilla-kollase ja  mustatriibuline lille puhul  märkasin, et lilla toon muutus  ahjus tumedamaks. Vestlesime  ka sel teemal, et kas Fimo muudab  küpsedes värvi. Osad toonid muudavad küll, eriti   läbikumavad, aga need peavadki värvi muutma. Nende koostis on juba selline, et läbipaistvus tekib küpsedes. Seegi õpituba läks pisut üle aja. Aga tulemuseks saime hulgim ilusaid lilleõisi, millest enamik õpitubalisi valmistas prossi.

Paljud osalejad tõdesid, et saavad nüüd palju selgema pildi  müüdavatest materjalidest, eriti Fimo savi võimaluste rohkusest. Samuti arvati, et sellest võib tekkida  kerge sõltuvus. Seda kuuleb järjest enam ka mujal 🙂 :). Nii et ma  suunan inimesi sõltuvuse suunas? 🙂

Pilte ka:

Traaditöödest:

Lilleripatsi õpitoast pildid:

Eks ole ilusad lillekesed! 🙂

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s