Õpitoad Kiiklas 13.jaanuaril 2013

13.jaanuaril  võtsin  ette sõidu Ida-Virumaale Mäetaguse valda Kiiklasse. Mõnus sõit läbi vaikse pühapäeva hommiku. Saatjaks mängimas   Johnny Cash-i   plaat.

Kohale jõudsin  varem, kui olin planeerinud. Aga seda enam jäi aega rahulikult tunde ette valmistada, sest osavõtjate arv oli sel korral  üllatavalt suur, veidi pabinasse ajavalt suur – 25 inimest lausa.   Mind võttis vastu Ruth, MTÜ Maadaam perenaine. Sättisime lauad-toolid paika. Samuti tangid, traadid, helmed. Kaasa oli võetud ka müügimaterjali Helmehaldja veebipoest ja muidugi  mu müügikastid.

Rahvas kogunes ja kell 10.30 saime alustada esimese teemaga, milleks oli traaditööd algajatele. Mõtlesin, kuidas kõige paremini edastada kogu info ja näidata ette 25. inimesele.  Parimaks viisiks  osutus   näidata ette töövõtted väiksemates gruppides,  mis pani küll teised osalejad ootele, aga  lähedalt  näidates saab paremini töövõtted selgeks õpetatud. Sellist võtet kasutades saime isegi nii suures grupis kinni peetud   ajalimiidist, milleks olin seadnud 2,5 tundi teema kohta.  Minule kergenduseks olid  mõned osavõtjad ennem traaditöödega tutvust teinud ja  abistasid teisi. Tulemused olid ootuspärased. Kõik said hakkama ja valmistasid  toreda käekee. Osavõtjate hulgas oli ka 2  koolilast.

Ruth  tegi õpitoa ajal köögis  suure pajasupi, mis maitses väga hästi. Sõime suppi ja tor

Kõht täis, jätkasime järgmise  traaditööde teemaga – lapiku helme põimimine traadiga.

See osutus veidi keerulisemaks teemaks, aga mitte väga võimatuks. Õnnestus pildile püüda mõned valminud tööd. Selle teemaga on mul endal veel tegeleda vaja. Mõtlen, et kas  see teema on algajatele liiga keeruline või pean leidma viisi  paremini teema selgeks rääkida.

See kohtumine ei jää meil viimaseks Kiiklas. Veebruaris tuleb uus õpitubade päev, sel korral võtame käsile saviteemad. Uute kohtumisteni  toredate  inimestega.

Untitled-1

SAM_2354

http://riinukas.wordpress.com/2013/01/22/opitoad-kiiklas-13-jaanuaril-2013/   Riinukas  tegi õpitoas  enda valmistatud  ehetest pilti ja näitab seda teistelegi blogis

Advertisements

2 thoughts on “Õpitoad Kiiklas 13.jaanuaril 2013

  1. Pingback: Õpitoad Kiiklas 13.jaanuaril 2013 « Riinukas kirjutab…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s