Õpitoad Laitse Seltsimajas 2-3.veebruaril

Eelmise aastal võttis minuga ühendust Kerli, kes veab erinevaid ettevõtmisi Laitse Seltsimajas,  ja palus mul teha pakkumine 3 õpitoa jaoks. Kavas oli taotleda KOP projektist  toetust õpitubade läbiviimiseks. Selle aasta alguses teatas Kerli,  et taotluse vastus on osutunud positiivseks ja saame läbi viia plaanitud õpitoad.

Laupäeval toimus 2 õpituba.

Traaditööd algajatele kulges ladusalt, kuigi   kulus veidi rohkem aega kui tavaliselt, lausa 3 tundi ja veidikene veel. Huvitav,  selle õpitoa tekst on mulle nii pähe kulunud, võiksin unepealt kogu teksti  ette vuristada. Omamoodi käib tunnis mul  mäng  lauseehitusega -millist lauseehitus  ma pole veel proovinud või missugust  kordan kõige rohkem.  Traaditööde  õpituba meeldib mulle väga läbi viia.  Selle teema puhul tunnen, et  oskan  kõikidele küsimustele vastata.

traat laitses

Paeltikandiga prossi õpitoaks olid osalised veidi väsinud, seepärast vist jäid mustrilaotised tagasihoidlikemaks,  aga valmis siiski huvitavate nüanssidega prosse.  Põneva lahendus oli ebasümmeetrilise mustriga pross (helesinine-mustaga), samuti  spiraalina kokkukeerduv muster (must-valgega), aga ka gooti ristikheina muster (tumelilla roosaga).

fimo  rahvuslikud prossid paeltikandiga

Pühapäeval  toimus  aeganõduvam saviteema – arhailised helmed Donna Kato stiilis.  Kuna seda teemat pole  ammu  teinud õpitubades, siis oli  väga mõnus seda voolida.   Selle teema puhul on palju  infot ja see tundus segadust tekitav, aga tulemuseks said kõik vahvad helmed.

Huvitaval kombel, sel korral   fimo savid muutsid veidikene  oma tooni. Ei suutnud välja mõelda,  mis võiks olla selle põhjuseks, kas kriidipaber, mille peale panime helmed, mängis mingit  rolli. Tavaliselt olen kasutanud  tavalist kontoripaberit.  Ahju temperatuur oli sama nagu igal korral  ja helmed panime eelkuumutatud ahju.  Toonid olid veidi tuhmimad kui ennem küpsetamist. Pean seda  uurima, miks  fimo nii käitus.

arhailised helmed laitses arhailised helmed laitses1

Loodetavasti  said õpitubalised väheke aimu fimo savi võimalustest ja  piisavalt  teadmisi traaditööde kohta. Ehk kohtume veel….. 🙂

Advertisements

One thought on “Õpitoad Laitse Seltsimajas 2-3.veebruaril

  1. Pingback: Nädalavahetus polümeersaviga : Harju Loogiline MTÜ

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s