Pebeo värvid ja kristallvaik- esimesed katsetused.

Helmehaldjasse on  hiljuti tulnud müügile Pebeo värvid ja kristallvaik. Kristallvaiku olen tahtnud juba mõnda aega proovida, aga enese laiskusest ei ole viitsinud otsida võimalusi kus see müügil on. Kui midagi väga tahad, siis leiab see tee sinuni. Niisiis, ostsin Helmehaldjast komplekti kristallvaiku ja Pebeo Fantasy värvid. Kristallvaiku oleks tahtnud kasutama hakata kohe, aga kujutasin ette, et ennem peaks selle “mullitava” värviga ennem mõned ripatsid ära värvima ja siis  peale  värvi kuivamist detailid viimistlema kristallvaiguga. Kristallvaik jäi ootele.

Kuna ostsin Fantasy värvi õpituba läbi viies ja õpitoas jäi  fimo detailide ahjusküpsemise ajal piisavalt  aega, asusin Kadi, õpitubalise, valvsa  pilgu all kohe katsetama. Tilgutasin tikuga  heledamat  värvi ripatsile  (ennem hoolega värvi ära segades, muidu effekt ei teki), jäime Kadiga ootele. Värvi tuleb lisada üsna ohtrasti. Umbes 5 minuti pärast hakkas mullitamisprotsess pihta. Nii põnev!  Tilgutasin siis paar piiska tumedat värvi.  Selle piirjooned jäid kenasti tumedamaks, aga sisu  segunes heledama aluspõhjaga. Mullitamine kestis edasi. Harjutades  võim aimata milliseks kujuneb lõppmuster, aga esimest korda  tundus tulemus ilus. Ripats jäi  Helmehaldjasse kuivama ja lõpptulemust nägin  mitme päeva pärast.

Lõpptulemus, millele võiks veel lisada kristallvaiku peale   sai selline
kristallvaik

Kodus proovisin väiksemaid ripatseid värvida. Võtsin 6 ripatsit. Kahele panin alusvärviks heledat värvi, millele tilgutasin väikesed tilgad tumedat värvi (alumisel pildil parempoolsed), teisele paarile võtsin aluseks tumeda värvi ja tilgutasin peale heledat värvi (alumisel pildil ülemised kaks ripatsit), kolmandale paarile  panin alusvärviks heledat ja lisasin kohe  tumedat värvi ja tikuga segasin  neid omavahel. ( alumisel pildil alumine paar ripatseid)

Proovida tasub erinevate värvide lisamist erinevas kuivamisetapis. Kui värv jätta rahulikult seisma siis mingil hetkel muutub ” mullitamine” rahulikumaks. Kui tahaks tuua  juurde aktsendiks mõnda laiku, ilma et  ta “keeks” põhivärvi sisse, siis tasubki lisada see põhivärvi “mullitamise” lõpus ( ca 10 min. pärast)

Lisatud on ka kristallvaik, doseerisin pakendis kaasas olnud spaatliga, aga  ehk oleks parem ühekordsed pipetti kasutada. Seda peab  veel katsetama.  Katvus  on hea ja ühtlane. Tähtis on,  et  karistallvaiguga kaetavad  detailid ei puutuks omavahel kokku.

Pildil üleval vasakul on tütar Elina tehtud ripatsid, millel veel ei ole kristallvaiku peale lisatud. Sealt on hästi näha  milliseks kuivab Fantasy värv peal kuivamist, vajub ripatsi vormi sisse nõgusaks kuigi algul oli ripats ääreni täidetud värviga. Siit saab aimu et värvitav detail tuleb katta küllaldase värvikihiga.

pebeo fantasy ja rasin pendants

 

Tahtisn  proovida ka seda, et kuidas see konkreetne detailide pealispinna viimistluseks mõeldud kristallvaik toimub sellist detailide puhul kui ei ole konkreetset äärt (mis takistaks  vaigu ülevoolamist). Kokkuvõte selline et toimub küll, aga nagu õpetuseski kirjas, tuleb detailid asetada selliselt, et ülevoolav vaik saaks maha voolata. Siin on vaja natukene läbi mõelda kuidas kõige paremini esemed panna  alusele nii, et jääks allapoole ruumi    mahavalguva vaigu jaoks.

Lihtsam on katta siiski neid detaile, millel on konkreetne piirjoon olemas.
Siin pildil on veel teinegi karp mille kaane peal katsetasin ( ühel teisel korral)  Fantasy värvi, siin on näide sellest kui värvi on kasutatud liiga vähe, efekt on nadi.

kristallvaiguga kaetud karp ja pebeo fantasy

 

Veel proovisin katta vaiguga  fimo tikandiga prosse. Siin jooksis vaik maha, kuigi väike kiht  jäi  siiski ka peale. Pigem katta sellistel detailidel ära keskmine osa, millel on piirjooned  olemas. Tulemus jäi liiga ” lakutud”. Väga ei meeldi. 🙂

rasin and fimo pendant

Proovisin  teha ühe ripatsi ka fotopildiga. Veidi  vaiku pildi alla, sinna peale pilt ja vaik peale. Kattis kenasti, väike luubi-efekt tekkis ka ja tulemusega rahul.

pebeo fantasy ja kristallvaik (1)

Lõpetuseks kameealusel kõrvarõngad, lisasin vaigu sisse väikeseid mikrohelmeid, need jäid algselt pinnale, kuid segasin  neid tikuga, et nad vajuksid vaigu sisse. Pealispind jäi kumer  ja ühtlane.

kristallvaiguga kõrvarõngad  resin earrings

 

Advertisements

One thought on “Pebeo värvid ja kristallvaik- esimesed katsetused.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s