Traaditööde õpituba on osa loova meele arendamisest.

Paremate töötulemuste nimel kulub igale töökollektiivile ära loovus- ja motivatsioonikoolitus. Mina olin kutsutud Ovaalstuudiosse ühe logistikafirma  loovpäevast osa saama, õpetades neile traaditööde põhjal ehete meisterdamist.

Minu üllatus oli suur  kui  ukses sisse astudes nägin, et osalejateks on sel korral 4 meest  ja üks naine.  Põnev, õpitoas on mul paaril korral olnud ka mehed, kel traadiväänamine tuleb väga hästi välja, seepärast  arvasin kohe, et   meestele on ehk isegi veidi kergem õpetada ehete meisterdamist.

Üllatus oli ka neil,  nad ei teadnud mis laadi loovustund nüüd tuleb.  Algus tundus paljutõotav. Jagasin kätte tangid, traadid. Nii mõnigi teadis  tangidest ja oli neid erinevatel majapidamistööde juures kasutanud. Respekt!

Avatud aasa detail valmis väikese enesekriitika saatel. Arusaadav, logistikud ajavad taga täpsust. Teiste detailide väänamine  sujus ladusalt.  Mahtusime ajaliselt enam-vähem 2 tunni piiresse, mis selle õpitoa jaoks oli planeeritud. Tavaliselt on selleteemaline õpituba üsna intensiivne, siis praegu, arvatavasti meeste  osavusest  tangidega ümberkäimisel, sujust traadiväänamine rahulikus tempos.

Nalja tegi spiraali mähitud helme detaili juures sõna voluut, mis oli meeste jaoks uus  sõna. Mulle meeldib seda sõna  traaditööde õpetusse sisse  tuua ja sellega  luua seost minu eriala, arhitektuuriga.

Kokkuvõtteks. Loovus-ja motivatsioonkoolituse üheks osaks sobib hästi ka käeline tegevus läbi traaditööde õpitoa. Seda enam kui seeline loov tegevus tuleb üllatusena meeskonnale.

Edu Teile  Andri, Madis, Peeter, Siim ja Ursula!

Valmis saadi sellised vahvad käekeed:

Traat  algajatele  mehed

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s